Skip to content

NEGYVENHÁROM ÚJ NAGY SEBESSÉGŰ VASÚTI SZERELVÉNYT VÁSÁROL A DB

NEGYVENHÁROM ÚJ NAGY SEBESSÉGŰ VASÚTI SZERELVÉNYT VÁSÁROL A DB

február 2, 2022

A Deutsche Bahnnak így már négyszázötven ICE szerelvénye lesz. Az első ICE 3neo még az idén szolgálatba áll Németországban.

A német vasúttársaság fő célkitűzései közé tartozik, hogy az elkövetkezendő nyolc évben meg szeretné duplázni a vasúton utazók számát. A nagy sebességű vasútvonalak folyamatos bővítése is ennek a célnak az eszköze. A napokban kapcsolták fel a villanyt a legújabb nagy sebességű vasútvonalon Ulm és Wendlingen között, amivel további hatvan kilométerrel hosszabbodott a német nagy sebességű vasúthálózat. Decemberig egyelőre csak próbaüzemmódban használják a 250 kilométer/órás sebességre épített vasútvonalat, amely a Bajorország és Stuttgart közötti gyors vasúti összeköttetés része. A tagolt terepviszonyok miatt a vonalszakasz hosszának a fele alagútban vezet, a leghosszabb 8,8 kilométer hosszú.

IHO

Tisztelt Biztosítottak!

 

Az Union Biztosító és a szakszervezetünk között fennálló szerződés évfordulója előtt a Biztosító levélben kereste meg a PVDSz-t, hogy a magas kárhányadra tekintettel 20 %-al kívánja megemelni a biztosítási díjakat.

Hosszas tárgyalási folyamat után el tudtuk érni, hogy az emelés mértéke csupán 10 % legyen és 2026-ban ne legyen újabb emelés.


A díjak az alábbiak szerint módosulnak:
                 Jelenleg:        Új összeg:
A csoport 1000 Ft.      1100 Ft.
B csoport 1400 Ft.      1540 Ft.
C csoport  2000 Ft.      2200 Ft.
A szolgáltatási összegek nem változtak.


Az emelt díjat először 2025. március hónapban vonjuk le a bankszámlaszámokról.
Amennyiben Ön a levonásnál limitet állított be, kérjük ellenőrizze az összegét annak
érdekében, hogy a levonás a jövőben is zavartalanul megtörténhessen. Ajánlott a választott díj legalább háromszorosának a rögzítése.

a PVDSz