A nyári szezonban a MÁV kisegítését szolgálják. Néhány hete egyértelművé vált, hogy a Dunakeszi Járműjavító csődje miatt a Lázár Jánostól örökölt MÁV-járműhelyzet rosszabb, mint valaha. Már a MÁV szerelvényeinek negyede nem tud közlekedni, mert javításra vagy fővizsgára vár, így a tavalyinál is kevesebb kocsival vágott volna neki a nyári főszezonnak a vasúttársaság - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán vasárnap reggel.
https://magyarhirlap.hu/belfold/20260621-forgalomba-allt-tiz-obb-szemelyszallito-vasuti-kocsi-magyarorszagon