Skip to content

A 200.000 Ft-os SZÉP kártya juttatással kapcsolatos

A 200.000 Ft-os SZÉP kártya juttatással kapcsolatos

Tisztelt Munkatársunk!
Tájékoztatjuk, hogy a Munkáltató és az Érdekképviseletek között létrejött a 2021-2023. évi jövedelempolitikai intézkedésekről szóló megállapodás, amelynek értelmében a Munkáltató 2021. július 20-án történő utalással

nettó 200 000 Ft értékű SZÉP Kártya szállás alszámla juttatásban, vagy
a munkavállaló elektronikusan megtett nyilatkozatának megfelelően

a)  bruttó 200 000 Ft pénzjuttatás kifizetésben vagy
b)  bruttó 100 000 Ft pénzjuttatás kifizetésben és nettó 100 000 Ft SZÉP Kártya szállás alszámla juttatásban
részesíti azon teljes munkaidőben foglalkoztatott statisztikai állományban, vagy tartós keresőképtelenség miatt jogi állományban lévő munkavállalót, akinek a munkaviszonya 2021. május 31. napján és a kifizetés napján is fennáll.

A részmunkaidőben foglalkoztatottak a 2021. május 31. napján hatályos részmunkaidővel arányos juttatásra jogosultak.

A SZÉP Kártya juttatás folyósításának további feltétele, hogy a munkavállaló rendelkezzen a munkáltatójánál is bejelentett SZÉP kártyával. Az a munkavállaló, akinek nincs SZÉP kártyája vagy – legkésőbb 2021. július 09. napjáig – nem jelentette be a SZÉP Kártyához tartozó számlaszámait, az kizárólag a bruttó 200 000 Ft pénzjuttatásra jogosult.

Ha Ön a juttatást teljes egészében SZÉP kártya szállás alszámlára kéri, nincs további teendője, nem kell erről külön nyilatkozatot tennie.

Tisztelt Biztosítottak!

 

Az Union Biztosító és a szakszervezetünk között fennálló szerződés évfordulója előtt a Biztosító levélben kereste meg a PVDSz-t, hogy a magas kárhányadra tekintettel 20 %-al kívánja megemelni a biztosítási díjakat.

Hosszas tárgyalási folyamat után el tudtuk érni, hogy az emelés mértéke csupán 10 % legyen és 2026-ban ne legyen újabb emelés.


A díjak az alábbiak szerint módosulnak:
                 Jelenleg:        Új összeg:
A csoport 1000 Ft.      1100 Ft.
B csoport 1400 Ft.      1540 Ft.
C csoport  2000 Ft.      2200 Ft.
A szolgáltatási összegek nem változtak.


Az emelt díjat először 2025. március hónapban vonjuk le a bankszámlaszámokról.
Amennyiben Ön a levonásnál limitet állított be, kérjük ellenőrizze az összegét annak
érdekében, hogy a levonás a jövőben is zavartalanul megtörténhessen. Ajánlott a választott díj legalább háromszorosának a rögzítése.

a PVDSz