165 évvel ezelőtt indult el a közlekedés a Déli Vasút magyarországi vonalain, köztük a Buda–Kanizsa vasútvonalon, amely alapjaiban formálta át a Dunántúl és az egész ország gazdasági és társadalmi életét.
A vasút akkor nem pusztán közlekedési eszköz volt, hanem a fejlődés, az összekapcsolódás és a jövő ígérete. Ezen jeles évforduló alkalmából 2026. január 23-án a siófoki Kálmán Imre Művelődési Központban nyílt meg a MÁV Zrt. interaktív, időszakos vasúttörténeti kiállítása, amely méltó módon tiszteleg a Déli Vasút és a hozzá kapcsolódó vonalak öröksége előtt.
https://somogyivasutak.hu/2026/02/07/165-eve-a-deli-vasut-sinjein-multidezo-kiallitas-siofokon/